Hakkımda

Eğitim Hayatım: Ön lisansımı İnsan Kaynakları, Lisans eğitimimi İşletme ve Yüksek Lisans eğitimimi İşletme Yönetimi programında tezli olarak tamamladım. Tez konum ‘’Üniversite-İş dünyası iş birliği çerçevesinde firmaların eleman temininde ağ ilişkilerinin kullanılmasının rolü ve etkinliği” üzerinedir.

İş Hayatım: Voip İletişim Sistemleri firmasında, Türksat AŞ’ye ait projenin operasyon bölümünde, Türk Telekom grubuna ait AssisTT A.Ş firmasının İşe Alım ve Kariyer biriminde, Vatan Bilgisayar firmasının İşe Alım biriminde, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Strateji Geliştirme biriminde görev aldım. 2015 yılı itibariyle İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Kariyer Planlama Merkezi Müdürü olarak görevimi sürdürmeye devam etmekteyim.

Üzerine kafa yorduğum, konuşmasını sevdiğim, istişaresinden keyif aldığım ve seminer verdiğim bazı konular;

  • Kariyer Planlama ve Geleceğin Meslekleri
  • İş Hayatında Farkındalık ve Motivasyon
  • Yetkinliklerin Belirlenmesi ve Geliştirilmesi
  • İşe Alım Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve İK Teknolojileri

Neden o konularda kafa yoruyorsun diye soranlar için kısa bir açıklama:

Kurumların güç kazanarak büyüyebilmesi için yetenekli kişileri bünyelerine dâhil etmeleri gerekmektedir.  Sadece yetenekli kişilerin kuruma kazandırılması, kurumların güç kazanması için yeterli değildir. Yetenekli kişileri doğru yerde konumlandırmadığınız sürece, o yetenekli kişilerden istenen verimi alamazsınız. Bu yüzden özellikle yeni mezun istihdamlarında genç kitlenin nelere eğilimlerinin olduğunun bilinmesi, bu genç kitlelerin sorunlarının farkında olunması kurum kültürü oluşturabilmeniz açısından önem arz etmektedir. Kurumların bu durumları göz önünde bulundurarak çalışan istihdamını gerçekleştirmesi önemli bir husustur. Bu bilince sahip olmadan yapılacak istihdamlar kurum içerisinde çeşitli sorunlara yol açabilir. Özellikle insan kaynakları biriminde görev alan kişilerde bu hususlara yönelik farkındalığın arttırılması ve işe alım süreçlerinin revize edilmesi kurumların hedeflerine ulaşması noktasında önemli bir adım olacaktır.

Başa dön tuşu